Kampania Edukacyjna „Specjaliści o nietrzymaniu moczu”

Kampania Edukacyjna „Specjaliści o nietrzymaniu moczu”

Szanowna Pacjentko!

Problem nietrzymania moczu dotyczy wielu kobiet. Dolegliwość ta w negatywny sposób wpływa na wiele aspektów życia, znacznie ograniczając codzienne funkcjonowanie związane z pracą zawodową, aktywnością fizyczną czy też sferą intymną. Nietrzymanie moczu dotyczy nawet połowy kobiet. Szczególnie często jest obserwowane w wieku pomenopauzalnym.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu może występować podczas kaszlu, śmiechu, wysiłku fizycznego. Naglące nietrzymanie moczu jest związane z mimowolnym wyciekiem poprzedzonym parciem na pęcherz.

Nietrzymanie moczu można leczyć!

Zachęcamy do udziału w Kampanii Edukacyjnej
„Specjaliści o nietrzymaniu moczu”
dedykowanym wszystkim kobietom zamieszkałym we Wrocławiu.

Kampania Edukacyjna jest realizowany przez Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej MSWiA we Wrocławiu we współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia w okresie od 15.09.2023 roku do 31.12.2023 roku

Dzięki Kampanii Edukacyjnej możemy:

 • rozpoznać nietrzymanie moczu i stwierdzić jego przyczynę,
 • rozpocząć i wspólnie zaplanować dalsze leczenie,
 • wdrożyć ćwiczenia oraz poznać zasady zmniejszające nasilenie dolegliwości i monitorować poprawę
 • uzyskanych efektów, przez co polepszyć jakości życia,
 • uzyskać opiekę i wsparcie psychologa, potrzebne przy długotrwałej zmianie nawyków i poczuciu izolacji z uwagi na krępujący problem medyczny
 • wziąć udział w edukacji zdrowotnej oraz uzyskać wsparcie z zakresie kontaktu / ponownej konsultacji ze specjalistami

W ramach Kampanii Edukacyjnej  odbywają się indywidualne, bezpłatne konsultacje specjalistyczne z lekarzem ginekologiem, fizjoterapeutą urologicznym, psychologiem oraz położną.
Na konsultację obowiązuje rejestracja osobista (również przez osoby trzecie) lub telefoniczna pod numerem telefonu 882 395 165

 • w poniedziałki, wtorki, środy i piątki w godzinach od 10:00 do15:00.

Poradnia Ginekologiczno-Położnicza zlokalizowana jest w budynku nr 1 (wejście główne) Szpitala MSWiA we Wrocławiu przy ul. Ołbińskiej 32, na I piętrze, w gabinecie nr 54.

Konsultacje specjalistyczne mają na celu diagnozowanie i leczenie zaburzeń nietrzymania moczu oraz wsparcie Pacjentek z tym problemem.

W przypadku konieczności poszerzenia diagnostyki lub dalszego leczenia Pacjentki Szpital posiada Oddział Ginekologiczny, w którym może odbywać się dalsza opieka zdrowotna w ramach umowy z NFZ.

Harmonogram konsultacji

Wsparcie oraz prowadzenie działań edukacyjnych dla pacjentek objętych Kampanią Edukacyjną realizowane przez ginekologa, położną, psychologa i fizjoterapeutę.

 Wykonywanie badań/konsultacji specjalistycznych:

 • konsultacje ginekologiczne będą odbywać się w poniedziałki i piątki w godzinach od 15.00 do 19.00 w Poradni Ginekologiczno-Położniczej Szpitala MSWiA przy ul. Ołbińskiej 32 we Wrocławiu.
 • konsultacje fizjoterapeutyczne będą odbywać się w poniedziałki i piątki w godzinach od 15.00 do 19.00 w Poradni Ginekologiczno-Położniczej Szpitala MSWiA przy ul. Ołbińskiej 32 we Wrocławiu.
 • konsultacje psychologiczne będą odbywać się we wtorki, środy i czwartki w godzinach od 15.00 do 19.00  w Poradni Ginekologiczno-Położniczej Szpitala MSWiA we Wrocławiu przy ul. Ołbińskiej 32 we Wrocławiu.
 • wsparcie i edukacja prozdrowotna realizowana przez położną odbywać się w:
  • poniedziałek – w godzinach od 16.00 do 19.00
  • wtorek  w godzinach od 17.00 do 19.00 
  • środę w godzinach od 16.30 do 19.00
  • piątek w godzinach od 16.00 do 19.00,

w Poradni Ginekologiczno-Położniczej Szpitala MSWiA we Wrocławiu przy ul. Ołbińskiej 32 we Wrocławiu.

Informacje o Kampanii Edukacyjnej dostępne są również na naszej stronie internetowej:

https://spzozmswia.wroclaw.pl/ oraz Facebooku

Serdecznie zapraszamy!

Kampania Edukacyjna finansowana jest z budżetu Miasta Wrocławia
www.wroclaw.pl
Kampania Edukacyjna „Specjaliści o nietrzymaniu moczu”
Przewiń na górę