Szpital Blok Operacyjny

szpital

Blok Operacyjny

Chirurg na sali operacyjnej

Blok Operacyjny

Blok zlokalizowany jest w Białym Budynku wejście nr2(winda I piętro).

Kierownik Bloku: Lek. Marek Śrama - specjalista położnictwa i ginekologii

Pielęgniarka Oddziałowa: Magdalena Głuchowska - specjalista w dziedzinie pielęgniarstwa operacyjnego

Blok Operacyjny składa się z trzech klimatyzowanych sal operacyjnych połączonych 4-łóżkową salą pooperacyjną wykonanych w technologii zabudowy systemowej, spełniającej najwyższe międzynarodowe wymagania higieniczne i techniczne Wykonujemy zabiegi operacyjne w trybie planowym i ostrym. Z Bloku Operacyjnego korzystają wszystkie oddziały zabiegowe szpitala tj.:

• Oddział Chirurgiczny
• Oddział Urazowo- Ortopedyczny
• Oddział Ginekologiczny

Specjaliści anestezjologii i intensywnej terapii wykonują wszystkie rodzaje znieczuleń w zakresie Chirurgii Ogólnej, Ortopedii i Ginekologii. Zapewniają okołooperacyjną opiekę nad pacjentami znieczulanymi i kwalifikują pacjentów do zabiegów operacyjnych.

Poza blokiem wykonują znieczulenia do badań diagnostycznych (kolonoskopia, gastroskopia, HSC). Na salach operacyjnych prowadzona jest zintegrowana dokumentacja elektroniczna.

Szpital posiada certyfikat „Szpital bez bólu”, w ramach którego prowadzone jest monitorowanie i leczenie bólu pooperacyjnego oraz przewlekłego.

Na Bloku Operacyjnym pracuje wysoko wykwalifikowany personel lekarski i pielęgniarski, który w sposób ciągły podnosi swoje umiejętności na licznych kursach i szkoleniach oraz bierze aktywny udział w licznych krajowych i międzynarodowych konferencjach naukowych.

Na Bloku Operacyjnym prowadzone są również szkolenia dla lekarzy i pielęgniarek z innych ośrodków medycznych z Polski w zakresie ginekologicznych procedur operacyjnych.

Przewiń na górę